Kontaktuje nás

1 Telefonicky: +421 905 913 158
2 Napíšte nám správu na e-mail

Ak sa nám neviete dovolať, určite sa Vám ozveme späť hneď ako to bude možné. Ďakujeme Vám !

Adresa

Nová 194
049 55 Dlhá Ves
Slovakia

Nudiť sa u nás zaručene nebudete!

Radi Vám pomôžeme pri plánovaní denného programu.

V obci Dlhá Ves je pozoruhodnou pamiatkou klasicistický evanjelický kostol z roku 1792. Ľudovú architektúru prezentuje Vidiecky dom, v ktorom môžete spoznať život tunajšieho obyvateľstva v minulom storočí.

Cestovať za pyramídami už nemusíte, zažite atmosféru vernej kópie egyptskej Cheopsovej pyramídy, tajomné zvuky vetra, priestor ukrývajúci miesto na relaxáciu aj meditáciu.

Privát Flanderová

Okolie obce Dlhá Ves je chránenou prírodnou oblasťou. Je atraktívna i pre náročných turistov a rekreantov počas celého roka, vhodná aj na agroturistiku. Ponúka viaceré turistické cieľové body, bohatá je na kultúrno-historické pamiatky, relaxačno-oddychové a športové programy.

Sieť turistických a náučných chodníkov, cykloturistické trasy ponúkajú aktívny relax v Národnom parku Slovenský kras. Pre rodiny s deťmi odporúčame vybrať sa po stopách slimáčika Kraska. Mimo chráneného územia je letnou atrakciou hubárčenie a zber lesných plodov.

Prírodným skvostom je národná prírodná pamiatka jaskyňa Domica - vzdialenosť 3 km od ubytovania. Nachádza sa v Národnej prírodnej rezervácii Domické škrapy na území Národného parku a Biosférickej rezervácie Slovenský kras. Má bohatú kvapľovú výzdobu. Typické sú kaskádové jazierka, cibuľovité stalaktity a pagodovité stalagmity. Je najvýznamnejším archeologickým náleziskom bukovohorskej kultúry z neolitu na Slovensku (4000 rokov pred n. l.). Zaznamenal sa tu výskyt 16 druhov netopierov. Jaskyňa je zaradená do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Jaskyňa Domica spolu s maďarskou jaskyňou Baradla vytvárajú unikátny jaskynný komplex s dĺžkou asi 25 km. Nezabudnuteľný zážitok z návštevy jaskyne zanecháva plavba po podzemnej riečke Styx.

Pri Domici sa začína turistická trasa, ktorá vedie cez Silickú planinu do Zádielskej tiesňavy.

Medzi najkrajšie prírodné zaujímavosti Slovenského krasu patria

Silická ľadnica

vzdialenosť od ubytovania 20 km. Je najnižšie situovaná ľadová jaskyňa. Archeologické nálezy sa datujú do neolitu, doby bronzovej a laténskej. Jaskyňa je zaradená do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Oficálne stránky
Silická ľadnica

Gombasecká jaskyňa

Vzdialenosť od ubytovania 13 km. Vyniká unikátnymi tenkými sintrovými brčkami, ktoré miestami dosahujú až 3 m. Na jaskyňu sa vzťahujú počiatky speleoterapie na Slovensku.

Oficálne stránky
Gombasecká jaskyňa

Krásnohorská jaskyňa

Zažite dobrodružstvo v Krásnohorskej jaskyni – vzdialenosť 30 km od ubytovania. Jaskyňa je zaradená do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Verejnosti je prístupná len so Speleologickou vodcovskou službou. Unikátny stalagmit je zapísaný do Guinessovej knihy rekordov ako najväčší na svete. K najväčším zážitkom návštevníkov patrí lanové preliezanie.

Oficálne stránky
Krásnohorská jaskyňa

Ochtinská aragonitová jaskyňa

Vzdialenosť 28 km od ubytovania. Podzemné kráľovstvo vyzdobené hviezdami aragonitu. Unikátne drúzy a kryštály vytvárajú dojem krehkosti, dokazujúce, aký umelec vie byť príroda, aké poklady skrývajú podzemné chodby.

Oficálne stránky
Ochtinská aragonitová jaskyňa

Na území Maďarskej republiky nájdete:

 • Národný park Aggtelek

  Vzdialený 4 km od ubytovania.
 • Jaskyňa Baradla

  Vzdialenosť 4 km od ubytovania.
 • Jaskyňa Vöröstó

  Vzdialenosť 7 km od ubytovania.
 • Jaskyňa Jósvafő

  Vzdialenosť 10 km od ubytovania.
 • Szinpetri

  Obec neďaleko Aggteleku v Maďarsku, vzdialenosť 15 km od ubytovania. V súkromnom múzeu sa nachádza najväčšia kniha na svete zapísaná v Guinessovej knihe rekordov.

Medzi perly horného Gemera patria kultúrne a historické dedičstvá

Hrad Krásna Hôrka

Mauzóleum a obrazáreň Andrássyovcov, rímskokatolícky kostol v Krásnohorskom Podhradí – vzdialenosť cca 30 km ubytovania,

Oficálne stránky
Hrad Krásna Hôrka

Kaštieľ Betliar

s nádherným anglickým parkom – vzdialenosť cca 30 km od ubytovania, ktorý po zreštaurovaní získal medzinárodné ocenenie Europa Nostra,

Oficálne stránky
Kaštieľ Betliar

Historické jadro Rožňavy

23 km od ubytovania, gotický katedrálny kostol, biskupská radnica, strážna veža, pomník Františky Andrássyovej, morový stĺp...

Oficálne stránky
Historické jadro Rožňavy
Foto zdroj: commons.wikimedia.org
HORE